*****-->
طراحی سیاه قلم
Xبستن تبلیغات
نوشته‌های تازه

A Quiet Place

صحبت‌های امیلی بلانت درباره قسمت دوم فیلم یک جای ساکت

جان کرازینسکی و امیلی بلانت طی مصاحبه جدید خود درباره موضوع‌های احتمالی برای ساخت قسمت دوم این فیلم صحبت کردند.

به‌تازگی جان کرازینسکی و امیلی بلانت مصاحبه‌ای با وبسایت اینترتینمنت ویکلی انجام داده و درباره داستانی که قصد دارند برای قسمت دوم فیلم ترسناک و موفق «یک جای ساکت» (A Quiet Place) پیش بگیرند، صحبت کردند. امیلی بلانت دراینباره گفت: “از یک نظر، ایده اینکه این خانواده را درحالی ببینیم که هیچکدام از این اتفاقات نیفتاده بودند، جالب است اما چندان مطمئن نیستم چراکه به نظرم الان قسمت بعد مهم است و اینکه چه اتفاقی درادامه می‌افتد. به نظرم طرفداران خیلی روی این خانواده حساب کرده‌اند و داستان می‌تواند شامل موضوع‌های زیادی باشد مخصوصاً برای جان که همزمان با صحبت‌هایمان درحال موشکافی و پیدا کردن داستانی مناسب است.” جان کرازینسکی نیز که قسمت اول را کارگردانی کرد و این خانواده را بوجود آورد، علاقه‌ای به ساخت قسمت دوم نداشت اما هنگامی که ایده‌ای کوچک درباره قسمت دوم به ذهنش رسید تصمیم گرفت که برای این پروژه قدم بردارد.

کرازیسنکی دراینباره می‌گوید: “این دنیایی است که می‌توانی به‌ آن وارد شوی، این تنها یک شخصیت نیست که دوباره خلق شود؛ در واقع یک دنیا است که درآن تجربیات بسیار متفاوت و منحصربه‌فردی را به خود اختصاص داده است. همانند آثاری چون «بیگانه» و «آرواره‌ها» نیست که شخصیت منفی آن همواره تکرار شود؛ در واقع دسته‌ای از قوانین و موقعیت‌هایی است که دنیا درحال تجربه کردن آن است و تو می‌توانی به اشکال متفاوت با آن روبرو شوی.” «یک‌ جای ساکت» پارامونت پیکچرز ۶ آپریل ۲۰۱۸ به‌روی پرده‌های سینما رفت و کار خود در گیشه‌های جهانی را با فروش ۳۳۴ میلیون دلاری به‌پایان رساند. جان کرازینسکی کارگردانی این فیلم را برعهده داشته و در کنار همسر حقیقی خود یعنی امیلی بلانت در این فیلم به‌ایفای نقش پرداخته است. از دیگر بازیگران این فیلم می‌توان به ملیسنت سیموندز و نوآ جوپ اشاره کرد. تاریخ اکران قسمت دوم این فیلم برای ۱۵ می ۲۰۲۰ (۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹) برنامه‌ریزی شده است.

نویسنده: مانی شکیبایی

نوشته صحبت‌های امیلی بلانت درباره قسمت دوم فیلم یک جای ساکت اولین بار در دانلود رایگان فیلم و سریال با لینک مستقیم پدیدار شد.

تاریخ اکران دنباله فیلم ترسناک «یک جای ساکت» (A Quiet Place) مشخص شد.

این فیلم در تاریخ ۱۵ می ۲۰۲۰ (۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹) به روی پرده های سینما می رود.

یکی از مشهورترین و پرفروش ترین آثار ترسناک امسال فیلم «یک جای ساکت» (A Quiet Place) جان کرازینسکی بود که نه تنها توانست فروش خوبی را در جدول باکس‌آفیس به خود اختصاص دهد، بلکه طبق نقدهای صورت گرفته توانست نمره ۹۵ درصد را از وبسایت راتن تومیتوز دریافت کند. همانطور که می دانید ساخت دنباله این فیلم نیز تایید شده است. حال طی جدیدترین اخبار منتشر شده، به نظر می رسد که این فیلم قرار است در تاریخ ۱۵ می ۲۰۲۰ (۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹) به روی پرده‌های سینما برود. هنوز اطلاعات دقیقی از داستان این فیلم منتشر نشده است. این فیلم یا می تواند ماجراجویی های آینده این خانواده را به تصویر بکشد و یا می تواند موضوعی جدید را مورد هدف قرار دهد. با اینحال، تهیه کننده این فیلم اندرو فورم اعلام کرده که کرازینسکی در ساخت قسمت جدید مشارکت خواهد داشت.

فورم طی مصاحبه با وبسایت کولایدر در اینباره گفت: “اوه، کرازیسنکی مطمئناً در ساخت این فیلم مشارکت می کند. ما در این پروژه خیلی شانس آوردیم. من فیلم هایی داشته‌ام که استودیو تاریخ اکران را مشخص می کرد و از همان لحظه باید دست به کار می شدیم ولی در این پروژه نمی خواهیم عجله کنیم که بسیار عالی است. پس ما می خواهیم زمانی را صرف کنیم، میخواهیم ببینیم که به کجا می رویم، اما نمی خواهیم عجله کنیم و تنها می خواهیم درباره آن صحبت کنیم. ما می فهمیم که مشارکت افراد در این پروژه به چه صورت خواهد بود و قسمت جدید چگونه خواهد بود. قسمت اول برای ما بسیار ویژه است و ما میخواهیم زمان کافی برای دنباله آن بگذاریم و اصلا عجله نکنیم.” اوایل تابستان امسال نیز فورم اعلام کرده که اگر استودیو نیز مایل باشد تا به سرعت این فیلم به روی پرده های سینما برود، او اجازه نمی دهد که یک داستان خاص و منحصربه‌فرد قربانی خواسته های استودیو شود. این را هم اشاره کنیم که فروش «یک جای ساکت» در سینماهای آمریکا ۱۸۸ میلیون دلار و در سینماهای خارج از خانه ۱۴۴ میلیون دلار بوده و جمعاً توانسته به فروش جهانی ۳۳۲ میلیون دلار دست پیدا کند که برای فیلمی با بودجه ۱۷ میلیون دلاری رقم بسیار خوبی محسوب می شود.

نویسنده: مانی شکیبایی

نوشته تاریخ اکران دنباله فیلم یک جای ساکت مشخص شد اولین بار در دانلود رایگان فیلم و سریال با لینک مستقیم پدیدار شد.

با سلام به تمام هواداران وبسایت فیلم تو مووی

اینبار تصمیم گرفتیم تا یک نقد و بررسی درباره فیلم ترسناک و دیدنی «یک جای ساکت» (A Quiet Place) را برای شما آماده کنیم. پس با ما همراه باشید.

فیلم «یک جای ساکت» (A Quiet Place) فیلمی در ژانر ترسناک به کارگردانی جان کرازینسکی و نقش آفرینی وی به همراه همسرش امیلی بلانت است. این فیلم با بودجه ۱۷ میلیون دلاری ساخت شد و توانست فروشی ۳۲۶٫۳ میلیون دلاری در سینماهای آمریکا را ازآن خود کند. استیفن کینگ، نویسنده رمان های ترسناک و موفقی همچون «ایت» (IT) نیز در زمان اکران صبحت های جالبی درباره این فیلم ارائه داد و آن را یک فیلم نوآورانه تعریف کرد. داستان این فیلم در سال ۲۰۲۰ اتفاق می افتد؛ زمانی که موجوداتی فضایی که تنها ۳ عدد از آنها در زمین وجود دارد به این سیاره حمله کرده و جمعیت کثیری از مردم زمین را از بین می برند. این جانوران ترسناک نابینا هستند و از طریق گوش های ظریف و به شدت حساسشان طعمه های خود را پیدا و در کسری از ثانیه آن ها را می بلعند. این شرایط باعث می شود تا خانواده ای در آمریکا تصمیم بگیرند تا برای بقا تلاش کرده و به طعمه های این جانوران تبدیل نشوند. اولین تفاوت فیلم «یک جای ساکت» با دیگر آثار سینمایی در ژانر ترسناک، سکوت است؛ سکوتی اجباری که نویسندگان اصلی آن یعنی اسکات بک و اندرو وودز در مسیر داستانی این فیلم گنجانده اند. این دو نویسنده به درک عمیقی از ترس رسیده و سعی کردند تا به صورتی موشکافانه و بسیار دقیق ترسی منطقی و بنیادی در مخاطب ایجاد کنند.

سکوت موجود در این فیلم آنقدر تاثیرگذار است که فضای ترس را چند برابر کرده است. یکی از چالش های اسکات بک و اندرو وودز نوشتن فیلمنامه ای مناسب برای این فیلم بود. زمانی که دیالوگی نداشتند پس چگونه توانستند داستانی موفق برای چنین فیلمی بسازند؟ این همان خلاقیت متفاوتی است که رنگ و بویی جدید برای مخاطب ایجاد می کند. یکی از موضوعات بسیار خوبی که در «یک جای ساکت» به چشم می خورد اهمیت خانواده بود. جان کرازینسکی که در هنگام ساخت این فیلم صاحب فرزند شده بود، گرمای خانواده را به خوبی به مخاطب منتقل کرد و اثری را ساخت که در کنار ترس و هیجان عجیبش به روابط خانواده می پرداخت. این فیلم از آن دست آثاری نبود که طبیعت را تیره و تار به تصویر بکشد. همه چیز عادی به نظر می رسد و طبیعت آن هوا و زیبایی همیشگی اش را دارد و هیچ تغییری نکرده است. تنها سکوت است که بیشتر به چشم می خورد. این فیلم از صحنه های دراماتیک زیادی نیز برخوردار بود. در ابتدای داستان می بینیم که ایجاد صدایی کوچک توسط کوچک ترین عوض خانواده، باعث مرگش می شود. این غمی است که در دقایق اول داستان شاهد بودیم و کرازینسکی به خوبی از این غم استفاده کرد و کاری کرد تا مخاطب در انتظار ادامه داستان باشد و محو تماشای این فیلم شود.

از آن طرف نیز کرازینسکی برای ترس و هیجان فیلم نیز کم نذاشته و وقت زیادی از فیلم را به این موضوع اختصاص داده است. ناگهان از میان سکوت و نسیم و صدای آبشارها شاهد صدای موجوداتی هستیم که سعی در پیدا کردن صدای شما دارند. موجوداتی ترسناک و متفاوت که تنها خواهان انقراض نسل انسان هستند.  به گفته خود کرازینسکی این فیلم از آثار مهمی همچون «بیگانه» (Alien)، «جایی برای پیرمردها نیست» ( No Country For Old men) و «اتاق‌خواب» (The Bedroom) الهام گرفته شده و این کارگردان در بازنویسی فیلمنامه این فیلم از داستان فیلم های ذکرشده الهام گرفته است. یکی از موضوعاتی که نظر مخاطب و منتقدان را به خود جلب کرد، بازی بسیار خوب امیلی بلانت بود. حتی برخی از مخاطبان دلیل موفقیت این فیلم را ایفای نقش خوب امیلی بلانت می دانند. این بازیگر نقش یک مادر منظم، مهربان، شوخ طبع و وفادار را خیلی خوب بازی کرد و سعی کرد تا ترسش در فیلم را به بهترین نحو به مخاطب منتقل کند.

از طرفی دیگر، این فیلم نقاط ضعفی نیز داشت. مشکل اصلی این فیلم که بسیاری از منتقدان نیز به آن اشاره کرده اند کمبود زمان این فیلم بود. این فیلم زمان کافی برای به تصویر کشیدن تمام جزئیات را نداشت. غم از دست دادن فرزند کوچک خانواده تنها در دو صحنه به صورت کامل و در صحنه هایی کوچک و گذرا به نمایش گذاشته شده بود که به نظرم باید توجه بیشتری به آن می شد. از طرفی با وجود اینکه خانواده یکی از عناصر اصلی این فیلم را تشکیل داده بودند اما نگاه دقیق تر به روابط خانواده می توانست بر جذابیت فیلم اضافه کند. برای مثال روابط بین پدر و پسر خانواده تنها در کنار آبشار دیده می شد که آن هم پس از چند دقیقه به پایان رسید و ما دیگر شاهد این موضوع نبودیم. به طور کل می توان گفت که فیلم «یک جای ساکت» اثری است که مفاهیم ساده را مورد توجه قرار داده و اهمیت امینت کودکان را در این دنیای بزرگ و پر از مشکل مورد هدف قرار داده است. اینکه با خوشی هایی کوچک می توان مشکلات را فراموش کرد و اینکه والدین چگونه به بچه های خود توجه می کنند و نگران سلامتی آن ها هستند.

«یک جای ساکت» فیلمی فراتر از تصورات ما از ژانر ترسناک هست. برخی مواقع که نظرات مختلف را در وبسایت های متفاوت می خوانم میبینم که بسیاری از افراد نقدهایی درباره این فیلم کردند که شایسته آن نیست. شاید این فیلم آنطور که شاید ترسناک نباشد و نتواند برخی مخاطبان را راضی نگه دارد اما به تفسیر مفاهیم ساده ولی مهم پرداخته و توانسته آن را با ژانر ترسناکی تطبیق دهد و به اثری تبدیل شود که با تمام فیلم های هم ژانرش متفاوت باشد و نوع جدیدی از ترس را به مخاطب منتقل کند. این را هم اشاره کنیم که این فیلم توانسته نمره ۷٫۹ را در وبسایت IMdb از آن خود کند و از منتقدان وبسایت راتن تومیتوز نیز امتیاز ۹۵ درصد را دریافت کند. طبق گفته های یونیورسال پیکچرز دنباله این فیلم ساخته خواهد شد. در آخر نیز با توجه به نقد نوشته شده و نظرات بسیاری از منتقدان مشهور و حتی مخاطبان این فیلم پیشنهاد می‌کنیم که حداقل برای یک بار این فیلم زیبا را تماشا و از آن لذت ببرید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بذارید.

نویسنده: مانی شکیبایی

نوشته نقد و بررسی فیلم دیدنی یک جای ساکت اولین بار در دانلود رایگان فیلم و سریال با لینک مستقیم پدیدار شد.

ساخت دنباله فیلم ترسناک و موفق «یک جای ساکت» (A Quiet Place) تایید شد.

کمپانی پارامونت از ساخت دنباله فیلم موفق «یک جای ساکت» خبر داد.

ساخت دنباله فیلم موفق «یک جای ساکت» (A Quiet Place) با بازی جان کرازینسکی و همسرش، امیلی بلانت به طور رسمی تایید شد. به نقل از وبسایت هالیوود ریپورتر، جیم جیناپولس رئیس کمپانی پارامونت اعلام کرده که موفقیت این فیلم غیر منتظره بوده است. وی در اینباره گفت: “اگر شما پنج سال پیش به من می‌گفتید که جیم، بازیگر کمدی و بسیار خنده‌‌دار سریال «اداره» (The Office) می‌خواهد در نقشی تقریبا ساکت در فیلمی از پارامونت بازی کند، می‌گفتم که باید به بقیه کارهایم برسم.” کرازینسکی و بلانت نقش والدینی را بازی می کنند که دارای دو فرزند هستند.

دنیای به دست هیولاهایی تسخیر شده است که نمی‌توانند ببینند و تنها از طریق صدا می‌توانند انسان‌ها و حیوانات‌ را شکار کنند. بدین ترتیب، این خانواده باید تا حد امکان ساکت بمانند. بنابه خبرهای منتشر شده، بودجه ساخت این فیلم ۱۷ میلیون دلار بوده است و فروش جهانی ۲۱۳ میلیون دلاری‌اش نمایانگر سود بسیار خوبی است که پارامونت توانسته از این فیلم کسب کند. کارگردانی «یک جای ساکت» برعهده جان کرازینسکی بوده است. فیلمنامه این فیلم نیز به قلم اسکات بک و برایان وودز نوشته شده است. هنوز اطلاعات دیگری درباره مراحل ساخت و تیم تولید دنباله این فیلم منتشر نشده است.

نویسنده: مانی شکیبایی

نوشته ساخت قسمت دوم فیلم یک جای ساکت تایید شد اولین بار در دانلود رایگان فیلم و سریال با لینک مستقیم پدیدار شد.