*****-->
طراحی سیاه قلم
Xبستن تبلیغات
نوشته‌های تازه

گزارش باکس آفیس هفته اخیر و صدرنشینی فیلم تازه اکران شده «بازیکن شماره یک آماده» (Ready Player One)

استیون اسپیلبرگ بالاخره توانست طلسم «پلنگ سیاه» را بشکند و با اثر جدید خود صدرنشین این هفته گیشه های آمریکا شود.

اثر جدید کارگردان بلند آوازه هالیوودی، استیون اسپیلبرگ به نام «بازیکن شماره یک آماده» (Ready Player One) روز چهاشنبه در سینماهای آمریکا اکران شد و توانست فروش ۵۳٫۲ میلیون دلاری را تا روز دوشنبه ازآن خود کند. بدین ترتیب، شاهکار جدید اسپیلبرگ که یک اثر اقتباسی از کتاب نویسنده معروف ارنست کلاین است، توانست در جایگاه اول جدول باکس آفیس قرار بگیرد و طلسم صدرنشینی «پلنگ سیاه» را بشکند. این فیلم در گیشه های خارج از آمریکا نیز موفق بوده و توانسته فروشی ۱۲۸ میلیون دلاری داشته باشد. بیشترین فروش این فیلم مربوط به سینماهای چین با ۶۱٫۷ میلیون دلار بوده است. بنابراین، فروش جهانی این فیلم در هفته اخیر به رقم ۱۸۱٫۲ میلیون دلار می رسد. این را هم باید اضافه کرد که «بازیکن شماره یک آماده» توانسته نمره -A را از سوی منتقدان وبسایت سینما اسکور دریافت کند و به نظر می رسد که در جلب رضایت آنها موفق بوده است. اولیویا کوک، بن مندلسون، تای شرایدن، سایمون پگ، تی جی میلر و مارک رایلنس از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم حضور داشته و به ایفای نقش پرداخته اند. جایگاه دوم این جدول را فیلم «تندی» (Acrimony) از استودیو لاینزگیت به خود اختصاص داده است.

این فیلم با اکران در ۲۰۰۶ سال سینما توانست فروش ۱۷٫۱ میلیون دلاری را ازآن خود کند. نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی این فیلم برعهده تایلر پری بوده است. «تندی» توانسته همانند «بازیکن شماره یک آماده» نمره -A را از وبسایت سینما اسکور دریافت کند. از جمله بازیگران این فیلم می توان به تراجی پی هنسون، لیریک بنت و کریستل استوارت اشاره کرد. محصول جدید استودیو مارول «پلنگ سیاه» (Black Panther) با فروش ۱۱٫۳ میلیون دلاری اش در هفته اخیر در جایگاه سوم جدول باکس آفیس قرار گرفت. فروش داخلی این فیلم بعد از هفت هفته اکران به رقم ۶۵۰٫۷ میلیون دلار رسیده است. در حال حاضر «پلنگ سیاه» پنجمین فیلم پرفروش خانگی است و احتمال می رود در روزهای اخیر فیلم های «دنیای ژوراسیک» (با فروش خانگی ۶۵۲ میلیون دلاری) و «تایتانیک» (با ۶۵۹ میلیون دلار فروش) را پشت سر بگذارد و به سومین فیلم پرفروش در آمریکا تبدیل شود. در خارج از خانه، «پلنگ سیاه» با اضافه کردن ۷٫۷ میلیون دلار، فروش خارجی خود را به ۶۲۳٫۲ میلیون دلار برساند. ستارگانی از جمله «چادویک بوزمن»، «مایکل بی.جردن»، «لوپیتا نیونگو»، «دانای گوریا» و «مارتین فریمن» در آن حضور داشته و به ایفای نقش می پردازند.

اثر جدید کمپانی Lionsgate و Roadside، «فقط می‌تونم تصور کنم» (I Can Only Imagine) با فروش ۱۰٫۸ میلیون دلاری اش در هفته اخیر، جایگاه چهارم این جدول را به خود اختصاص داد. فروش خانگی این فیلم بعد از ۳ هفته اکران ۵۵٫۶ میلیون دلار تخمین زده شده است. این را هم باید در نظر داشت که بودجه ساخت این فیلم تنها ۷ میلیون دلار بوده است. محصول جدید کمپانی یونیورسال، «حاشیه اقیانوس آرام: طغیان» (Pacific Rim Uprising) با فروش ۹٫۲ میلیون دلاری اش در جایگاه پنجم جدول باکس آفیس قرار گرفت. فروش خانگی این فیلم در هفته اخیر افتی %۶۷٫۳ داشته است. فروش خانگی این فیلم بعد از ۲ هفته اکران ۴۵٫۷ میلیون دلار تخمین زده شده است. در خارج از خانه، «حاشیه اقیانوس آرام: طغیان» توانست فروشی ۱۲۲٫۴ میلیون دلاری داشته باشد. بدین ترتیب، فروش جهانی این فیلم به رقم تقریبی ۱۶۸ میلیون دلار خواهد رسید. کارگردانی این فیلم علمی-تخیلی را استیون ده‌نایت برعهده داشته و بازیگرانی از جمله جان بویگا، اسکات ایستوود و رینکو کیکوچی در آن حضور داشته و به ایفای نقش پرداخته اند.

هفته آینده منتظر اکران چه فیلم هایی باشیم؟

هفته آینده فیلم کمدی Blockers در ۳۳۰۰ سالن سینما اکران خواهد شد. همچنین فیلم ترسناک A Quiet Place محصول کمپانی پارامونت در سینماهای آمریکا به‌روی پرده های سینما خواهد رفت.

نویسنده: مانی شکیبایی

نوشته گزارش باکس آفیس هفته اخیر و اکران بازیکن شماره یک آماده اولین بار در دانلود رایگان فیلم و سریال با لینک مستقیم پدیدار شد.