نوشته‌های تازه

گزارش باکس آفیس هفته اخیر و صدرنشینی مجدد فیلم کمدی «آسیایی‌های خرپول» (Crazy Rich Asians)

«آسیایی‌های خرپول» برای دومین هفته متوالی توانست با فروشی خوب صدرنشین جدول باکس‌آفیس باشد.

اثر جدید کمپانی برادران وارنر، «آسیایی‌های خرپول» (Crazy Rich Asians) برخلاف انتظارات توانسته فروش خوبی در گیشه‌های آمریکا به دست آورد و با تنها ۵٫۷ درصد افت فروش نسبت به هفته اول اکران صدرنشین جدول باکس‌آفیس باشد. فروش خانگی این فیلم در هفته اخیر ۲۵ میلیون دلار تخمین زده شده است. در مجموع فروش  این فیلم در آمریکا به ۷۶٫۸ میلیون دلار رسیده است. هرچند در گیشه‌های دیگر کشورها این فیلم نتوانسته فروش خوبی داشته باشد و با وجود اکران در سینماهای ۱۸ کشور به فروش خارجی ۶ میلیون دلاری دست پیدا کرد و فروش خانگی خود را به رقم ۷٫۱ میلیون دلار رساند. بدین ترتیب فروش جهانی این فیلم ۸۳٫۹ میلیون دلار خواهد بود. «آسیایی‌های خرپول» که اقتباسی از رمان کوین کوآن به همین نام است، ستارگانی جهانی از جمله کنستانس وو، جما چان، لیسا لو، کن جیونگ و میشل یئو را در خود جای داده است. تهیه کنندگی این فیلم برعهده نینا جاکوبسن و براد سیمپسون بوده و کارگردانی آن را نیز جان ام. چو برعهده داشته است.

جدیدترین اثر جیسون استاتهام، «مگ» (The Meg) نیز جایگاه خود را حفظ کرده و توانسته با فروش خانگی ۱۳ میلیون دلاری در هفته اخیر در جایگاه دوم جدول باکس‌آفیس قرار بگیرد. فروش خانگی این فیلم بعد از سه هفته اکران از مرز ۱۰۰ میلیون دلار نیز گذشته و به رقم ۱۰۵ میلیون دلار رسیده است. «مگ» در گیشه‌های خارجی از عملکرد بهتری برخوردار بوده و توانسته با اضافه کردن ۳۲٫۷ میلیون دلار، فروش خارجی خود را به رقم ۳۰۳٫۳ میلیون دلار برساند. بدین ترتیب فروش جهانی این فیلم ۴۰۸٫۶ میلیون دلار خواهد بود. فیلم تازه اکران شده «لحظات خوش قتل» (The Happytime Murders) محصول کمپانی STX Films نیز توانسته در هفته اول اکران به فروش افتتاحیه ۱۰ میلیون دلاری دست پیدا کند. کارگردانی این فیلم برعهده برایان هنسون بوده و ستارگانی از جمله ملیسا مک‌کارتی و مایا رادولف در آن حضور داشته و به ایفای نقش می‌پردازند. بودجه ساخت این فیلم ۴۰ میلیون دلار بوده است.

در جایگاه چهارم جدول باکس‌آفیس، جدیدترین قسمت از سری‌فیلم «ماموریت غیرممکن» تحت عنوان «ماموریت غیرممکن: فال‌اوت» (Mission: Impossible – Fallout) را شاهد هستیم که با فروش خانگی ۸ میلیون دلاری در هفته اخیر  در این جایگاه قرار گرفت و توانست فروش خانگی خود را به رقم ۱۹۳٫۹ میلیون دلار برساند. در گیشه های خارج از خانه نیز این فیلم توانسته به فروش ۱۳ میلیون دلاری دست پیدا کند و فروش خارجی خود را به رقم ۳۴۴٫۸ میلیون دلار برساند. در مجموع، فروش جهانی این فیلم ۵۳۸٫۷ میلیون دلار خواهد بود. تام کروز، ربکا فرگوسن، هنری کویل، سایمون پگ، ونسا کربی و الک بالدوین از جمله ستارگانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند. فیلم «کریستوفر رابین» (Christopher Robin) نیز در هفته اخیر توانست با فروش خانگی ۶٫۳ میلیون دلاری از جایگاه ششم به جایگاه پنجم برسد و ۵٫۹ میلیون دلار نیز در گیشه های خارجی فروش کند. فروش این فیلم در گیشه های آمریکا تا به اینجا به رقم ۷۷٫۶ میلیون دلار رسیده و فروش جهانی این فیلم نیز ۱۱۲٫۷ میلیون دلار تخمین زده شده است.

هفته آینده شاهد اکران چه فیلم‌هایی خواهیم بود؟

هفته آینده فیلم «کین» (Kin) در بیش از ۲۰۰۰ سالن سینما به روی پرد‌ه‌های سینما می‌رود. فیلم «جستجو» (Searching) نیز در ۱۱۰۰ سالن سینما به اکران درمی‌آید.

نویسنده: مانی شکیبایی

نوشته گزارش باکس‌آفیس هفته اخیر و صدرنشینی مجدد آسیایی‌های خرپول اولین بار در دانلود رایگان فیلم و سریال با لینک مستقیم پدیدار شد.