نوشته‌های تازه

گزارش باکس‌آفیس هفته اخیر و صدرنشینی «آسیایی‌های خرپول» (Crazy Rich Asians)

همانند هفته‌های گذشته، فیلم کمدی «آسیایی‌های خرپول» توانست از رقیبان خود پیشی بگیرد و فاتح این هفته گیشه‌های آمریکا باشد.

این هفته، هفته‌ای پرفروش برای «آسیایی‌های خرپول» بود که توانست با رسیدن به یکشنبه، فروش خانگی خود را به ۱۱۰ میلیون دلار برساند. در این بین، فیلم «جستجو» کمپانی سونی پیکچرز نیز به اکران درآمد و «ماموریت غیرممکن: فال‌اوت» کمپانی پارامونت نیز در سینماهای چین به روی پرده‌های سینما رفت. قسمت دوم از انیمیشن محبوب «شگفت‌انگیزان» نیز توانست به نهمین اثری تبدیل شود که فروش خانگی اش از مرز ۶۰۰ میلیون دلار گذشته است. در صدر جدول باکس‌آفیس، «آسیایی‌های خرپول» (Crazy Rich Asians) را شاهد هستیم که با فروش خوب ۲۸٫۲۳ میلیون دلاری توانست جایگاه اول را به خود اختصاص دهد. در عین حال، فروش خانگی این فیلم در هفته اخیر نسبت به هفته قبل با افت ۱۰ درصدی مواجه بوده است. با نزدیک شدن تعطیلات چهار روزه در آمریکا، احتمال می رود که فروش این فیلم در هفته اخیر به ۲۸ میلیون دلار برسد. از سوی دیگر، فروش کم این فیلم در سینماهای خارج از خانه نیز ناامید کننده است. «آسیایی‌های خرپول» توانسته با اکران در ۲۴ سالن سینما، فروش خارجی ۲۰ میلیون دلاری را ازآن خود کند. این فیلم در تاریخ ۱۴ سپتامبر در سینماهای انگلستان به روی پرده می‌رود.

کمپانی برادران وارنر که با «آسیایی‌های خرپول» صدرنشین جدول باکس‌آفیس هست، اینبار توانسته با فیلم «مگ» (The Meg) نیز جایگاه دوم را تصاحب کند. فروش خانگی این فیلم در هفته اخیر ۱۳٫۴ میلیون دلار تخمین زده شده است. بدین ترتیب، فروش خانگی این فیلم بعد از ۴ هفته اکران به رقم ۱۲۰ میلیون دلار می‌رسد. در گیشه‌های خارج از خانه، «مگ» با اضافه کردن ۱۷٫۷ میلیون دلار، فروش خارجی خود را به رقم بسیار خوب ۳۴۲ میلیون دلار رسانده است. در مجموع، فروش جهانی این فیلم ۴۶۳ میلیون دلار خواهد بود. بیشترین میزان فروش این فیلم در گیشه‌های خارج از خانه به چین اختصاص دارد که توانسته در هفته اخیر ۱۵۰ میلیون دلار از سینماهای این کشور فروش کند. «مگ» جمعه این هفته در سینماهای ژاپن نیز اکران می‌شود. «ماموریت غیرممکن: فال‌اوت» (Mission: Impossible – Fallout) نیز دارای افت فروش ۱۳٫۴ درصدی نسبت به هفته گذشته است اما با اینحال توانسته با فروش ۷ میلیون دلاری جایگاه سوم را به خود اختصاص دهد. انتظار می ‌رود تا با آمدن تعطیلات چهار روزه، فروش خانگی این فیلم در هفته آینده به ۹٫۱ میلیون دلار برسد و بتواند مجموع فروش خانگی خود را به رقم ۲۰۶ میلیون دلار برساند.

«فال‌اوت» در گیشه‌های خارج از خانه درخشش بهتری داشته و توانسته با فروش ۸۹٫۱ میلیون دلاری در هفته اخیر، فروش خارجی خود را به رقم ۴۴۳ میلیون دلار برساند. بخش بزرگی از فروش این فیلم به خاطر اکران در چین است که توانسته از سینماهای این کشور فروش ۷۷٫۳ میلیون دلاری داشته باشد. در مجموع، فروش جهانی «فال‌اوت» تابه‌اینجا ۶۴۷ میلیون دلار خواهد بود. فیلم «جستجو» (Searching) استودیو سونی بالاخره در ۱,۲۰۷ سالن سینما به اکران درآمد و توانست با فروش ۷٫۸ میلیون دلاری جایگاه چهارم جدول باکس‌آفیس را ازآن خود کند. انتظار می رود تا فروش این فیلم در هفته آینده به ۸ میلیون دلار برسد. در چایگاه پنجم جدول باکس‌آفیس، فیلم تازه اکران شده «عملیات نهایی» (Operation Finale) را شاهد هستیم که با فروش ۷٫۷ میلیون دلاری اش این جایگاه را به خود اختصاص داد. انتظار می رود تا فروش این فیلم در تعطیلات چهار روزه به ۹٫۵ میلیون دلار برسد.

چه فیلم‌هایی در هفته آینده به‌روی پرده سینما می‌روند؟

مهم‌ترین اثری که در هفته آینده اکران می‌شود، اسپین‌آف جدیدی از مجموعه «احضار» (The Conjuring) تحت عنوان «راهبه» (The Nun) خواهد بود که در ۳۷۰۰ سالن سینما به‌روی پرده می‌رود. جدیدترین اثر اکشن استودیو STX، «نعنای فلفلی» (Peppermint) با نقش‌آفرینی جنیفر گارنر نیز در ۲۸۵۰ سالن سینما اکران می‌شود.

نویسنده:مانی شکیبایی

نوشته گزارش باکس‌آفیس هفته اخیر و آسیایی‌های خرپول در صدر اولین بار در دانلود رایگان فیلم و سریال با لینک مستقیم پدیدار شد.