نوشته‌های تازه

گزارش باکس آفیس هفته اخیر و صدرنشینی فیلم ترسناک «راهبه» (The Nun)

همانطور که انتظار می رفت، جدیدترین اسپین آف مجموعه «احضار» توانست در هفته اول اکران جایگاه اول را به خود اختصاص دهد.

جدیدترین اسپین آف مجموعه «احضار» (The Conjuring) تحت عنوان «راهبه» (The Nun) رقیبان خود در سرتاسر جهان را ترساند و رکوردی جدید برای این مجموعه به ثبت رساند. فروش افتتاحیه این فیلم ۵۳٫۵ میلیون دلار تخمین زده شده است. این فیلم همچنین توانسته در گیشه های خارج از خانه، فروش ۷۷٫۵ میلیون دلاری داشته باشد و فروش جهانی خود در اولین هفته اکران را به رقم ۱۳۱ میلیون دلار برساند. پیشتر، بیشترین فروش افتتاحیه این مجموعه به قسمت اول «احضار» تعلق داشت که توانست در سال ۲۰۱۳ کار خود را با فروش ۴۱٫۸ میلیون دلاری در گیشه های آمریکا آغاز کند. قسمت دوم این فیلم نیز با فروش جهانی ۳۲۰ میلیون دلاری بیشترین فروش جهانی این فرنچایز را داشته و احتمال می رود که «راهبه» بتواند این رکورد را بشکند. ستارگانی از جمله دمیان بیچیر، تیسا فارمیگا، شارلوت هوپ، جوناس بلوکت، اینگرید بیسو، بانی ارونز و جانی کوین در فیلم «راهبه» حضور داشته و به ایفای نقش می پردازند. جیمز وان نیز کاگردانی این فیلم را برعهده داشته است. «آسیایی های خرپول» (Crazy Rich Asians) نیز برای اولین بار از زمان اکران طعم سقوط را چشید. این فیلم کمدی توانست در هفته اخیر به فروش خانگی ۱۳٫۶ میلیون دلاری دست پیدا کند و جایگاه دوم را به خود اختصاص دهد.

با توجه به هفته گذشته، فروش این فیلم نسبت به هفته قبل دچار افت ۳۸ درصدی است. با اینحال، با وجود استانداردهای باکس‌آفیس مدرن این افت قابل قبولی است. فروش خانگی این فیلم تا به اینجا به رقم ۱۳۶ میلیون دلار رسیده است. در مجموع، با در نظر گرفتن فروش خارجی ۲۸٫۵ میلیون دلاری این فیلم تا به اینجا، فروش جهانی «آسیایی های خرپول»  به رقم ۱۶۴٫۷ میلیون دلار می رسد. این فیلم ستارگانی از جمله کنستانس وو، جما چان، لیسا لو، کن جیونگ و میشل یئو را در خود جای داده است. تهیه کنندگی این فیلم برعهده نینا جاکوبسن و براد سیمپسون بوده و کارگردانی آن را نیز جان ام. چو برعهده داشته است. اثر جدید ستاره هالیوودی، جنیفر گارنر تحت عنوان «نعناع تند» (Peppermint) با اکران در سینماهای آمریکا در جایگاه سوم قرار گرفت. فروش افتتاحیه این فیلم ۱۳٫۳ میلیون دلار تخمین زده شده است. کارگردانی این فیلم نیز برعهده پیر مورل بوده است. فیلم علمی تخیلی «مگ» (The Meg) با نقش‌آفرینی جیسون استاتهام در هفته اخیر به فروش خانگی ۶ میلیون دلاری دست پیدا کردن و فروش خانگی خود را بعد از ۵ هفته اکران به رقم ۱۳۰ میلیون دلار رساند.

در گیشه های خارج از خانه، «مگ» وضعیت بهتری داشته و توانسته با اضافه ردن ۱۱٫۳ میلیون دلار، فروش خارجی خود را به رقم ۳۶۰٫۴ میلیون دلار برساند. بدین ترتیب شاهد فروش جهانی ۴۹۲ میلیون دلاری از این فیلم هستیم. کارگردانی این فیلم برعهده جان ترتل تاب بوده است و ستارگانی ازجمله جیسون استاتهام، لی بینگ بینگ، روبی رز، رین ویلسون و کلیف کرتیس در آن حضور داشته و به ایفای نقش پرداخته اند. در جایگاه پنجم، «جستجو» (Searching) را شاهد هستیم که توانست با فروش ۴٫۵ میلیون دلاری، این جایگاه را به خود اختصاص دهد. این فیلم توانسته در هفته اخیر با اضافه کردن ۷٫۵ میلیون دلار، فروش خارجی خود را به رقم ۱۷٫۷ میلیون دلار برساند. این را هم اشاره کنیم که «جستجو» هنوز در کشور هایی چون استرالیا، فرانسه، آلمان، برزیل، مکزیک، اسپانیا، ژاپن و ایتالیا اکران نشده است.

هفته آینده شاهد اکران چه فیلم‌هایی خواهیم بود؟

هفته آینده، فیلم اکشن و موردانتظار «غارتگر» (The Predator) در بیش از ۳۹۰۰ سالن سینما به‌روی پرده می رود. اثر جدید استودیو لاینزگیت، «یک لطف ساده» (A Simple Favor) در ۳۰۰۰ سالن سینما اکران می شود. اثر جدید متیو مک‌کانهی، «ریک پسر سفید پوست» نیز در ۲۴۰۰ سالن سینما اکران می شود.

نویسنده: مانی شکیبایی

نوشته گزارش باکس آفیس هفته اخیر و صدرنشینی فیلم راهبه اولین بار در دانلود رایگان فیلم و سریال با لینک مستقیم پدیدار شد.