http://adl-iran.ir/images/22.gif
نوشته‌های تازه

گزارش باکس‌ آفیس هفته اخیر و صدرنشینی فیلم شزم

این فیلم ابرقهرمانی هفته‌ای خوب را در گیشه‌های آمریکا سپری کرد.

همانطور که انتظار می‌رفت، جدیدترین اثر ابرقهرمانی کمپانی دی‌سی تحت عنوان «شزم» (Shazam) با اکران در سینماهای جهان در صدر جدول باکس‌آفیس قرار گرفت. در این هفته پارامونت نیز فیلم «قبرستان حیوانات خانگی» (Pet Sematary) را به‌روی پرده برد که این فیلم دومین فروش افتتاحیه را در بین آثار اقتباسی استفن کینگ به خود اختصاص داد. آوریل امسال هیجان‌انگیز خواهد بود و با اکران فیلم «انتقام‌جویان: آخرین بازی» انتظار رکورد‌های جدیدی را نسبت به سال گذشته خواهیم داشت. در صدر جدول باکس‌آفیس «شزم» را شاهد هستیم که در اولین هفته اکران به فروش افتتاحیه ۵۳٫۴ میلیون دلاری دست پیدا کرد. طرفداران و منتقدان از این فیلم راضی بودند و علاوه بر امتیاز ۷۲ ثبت شده در وبسایت متاکریتیک شاهد نمره A از مخاطبان وبسایت سینما اسکور هستیم. فروش افتتاحیه این فیلم نزدیک فروش افتتاحیه قسمت اول «مرد مورچه‌ای» (Ant-Man) مارول بوده که در سال ۲۰۱۵ با فروش ۵۷٫۲ میلیون دلاری کار خود در گیشه‌های خانگی را آغاز کرد و در آخر ۱۸۰ میلیون دلار از سینماهای داخلی فروش کرد. بدین ترتیب با توجه به اکران «آخرین بازی» در اواخر این ماه می‌توان انتظار فروش خانگی ۱۶۰ میلیون دلاری از «شزم» را داشت. در گیشه‌های خارجی، این فیلم در ۷۹ کشور به‌روی پرده رفته و تاکنون به فروش خارجی ۱۰۲ میلیون دلاری دست پیدا کرده است. در مجموع فروش جهانی این فیلم در هفته اول اکران حدود ۱۵۸٫۸ میلیون دلار خواهد بود.

در جایگاه دوم جدول باکس‌آفیس اثر جدید پارامونت «قبرستان حیوانات خانگی» را شاهد هستیم که با فروش افتتاحیه ۲۵ میلیون دلاری این جایگاه را به خود اختصاص داد و بهتر از انتظارات استودیو سازنده عمل کرد. این فیلم توانسه نمره +C را از مخاطبان روز اول وبسایت سینما اسکور دریافت کند و ۵۸ درصد تماشاچیان این فیلم در هفته اول اکران بالاتر از ۲۵ سال سن داشته‌اند. «مرده شیطانی» (Evil Dead) فیلمی است که در سال ۲۰۱۳ در سینماهای آمریکا به‌روی پرده رفت و به فروش افتتاحیه ۲۵٫۷ میلیون دلاری دست پیدا کرد و در آخر ۵۴ میلیون دلار از گیشه‌های خانگی فروش کرد. بدین ترتیب به نظر می‌رسد که «قبرستان حیوانات خانگی» به فروشی در حدود ۵۰ الی ۶۰ میلیون دلار دست پیدا کند. این فیلم همچنین در هفته اخیر در ۴۶ کشور دیگر نیز به‌روی پرده رفته و به فروش خارجی ۱۷٫۳ میلیون دلاری دست پیدا کرده است. بیشترین فروش این فیلم مربوط به سینماهای روسیه با ۳٫۱ میلیون دلار بوده و بعد از آن می‌توان به انگلستان با فروش ۲ میلیون دلاری، مکزیک با فروش ۲ میلیون دلاری و آلمان با فروش ۱٫۵ میلیون دلاری اشاره کرد. این فیلم در هفته‌های آینده در سینماهای فرانسه، کره و برزیل نیز به‌روی پرده می‌رود. جایگاه سوم به فیلم «دامبو» (Dumbo) دیزنی اختصاص دارد که با اضافه کردن ۱۸٫۲ میلیون دلار فروش خانگی خود را پس از دو هفته اکران به رقم ۷۶ میلیون دلار رساند. بودجه ساخت ۱۷۰ میلیون دلاری این فیلم نگرانی‌های زیادی را برای دیزنی به‌وجود آورده و شاید «دامبو» نتواند آن عملکرد قابل انتظار را از خود نشان دهد.

در گیشه‌های خارجی عملکرد این فیلم بهتر بوده و توانسته با اضافه کردن ۳۹٫۶ میلیون دلار در هفته اخیر فروش خارجی خود را به رقم ۱۳۷٫۵ میلیون دلار برساند. در مجموع شاهد فروش جهانی ۲۱۴ میلیون دلاری از «دامبو» هستیم. اثر ترسناک یونیورسال، «ما» (Us) پس از اکران «قبرستان حیوانات خانگی» از جایگاه دوم به جایگاه چهارم سقوط کرد و در هفته اخیر به فروش ۱۳٫۸ میلیون دلاری دست پیدا کرد. فروش خارجی این فیلم در هفته اخیر نیز ۱۰٫۳ میلیون دلار تخمین زده شده است. بدین ترتیب شاهد فروش جهانی ۲۱۶ میلیون دلاری از «ما» هستیم. گزارش باکس‌آفیس هفته اخیر را با فیلم «کاپیتان مارول» (Captain Marvel) به‌پایان می‌رسانیم؛ فیلمی که در هفته اخیر با اضافه کردن ۱۲٫۶۸ میلیون دلار فروش خانگی خود را به رقم ۳۷۴ میلیون دلار رساند. فروش خارجی ۱۴٫۱ میلیون دلاری این فیلم در هفته اخیر نیز باعث شد تا فروش جهانی «کاپیتان مارول» به رقم ۱٫۰۳۷ میلیارد دلار برسد.

هفته آینده شاهد اکران چه فیلم‌هایی خواهیم بود؟

هفته آینده جدیدترین اثر کمپانی انیمیشن‌سازی Laika تحت عنوان «لینک گمشده» (Missing Link) در ۳۵۰۰ سالن سینما به‌روی پرده می‌رود. فیلم «هلبوی» (Hellboy) لاینزگیت نیز در ۳۲۰۰ سالن سینما و فیلم «کوچک» (Little) یونیورسال در ۲۶۰۰ سالن سینما به اکران در می‌آید.

نویسنده: مانی شکیبایی

نوشته گزارش باکس‌ آفیس هفته اخیر و صدرنشینی فیلم شزم اولین بار در دانلود رایگان فیلم و سریال با لینک مستقیم پدیدار شد.